O svíčkach

Svíčky z palmového vosku

Palmový vosk je 100% přírodní rostlinný materiál, který při spalování nevylučuje zdraví škodlivé zplodiny jako parafín. Má bílou barvu a při tuhnutí vytváří vzhled námrazy či peříček. Původně jsem svíčky nechtěla barvit a pouze využít jejich přirozené krásy. V reakci na poptávku jsem se nakonec odhodlala také k experimentu s barvami a s vůní přírodních éterických olejů.

 

Svíčky ze sójového vosku

Sójový vosk je také 100% přírodní rostlinný materiál, který při spalování nevylučuje zdraví škodlivé zplodiny jako parafín. Tento měkký bílý vosk jsem zvolila pro výrobu svíček s bylinkami a kořením a ovoněla je taktéž přírodními éterickými oleji. Vzhledem k tomu, že se jedná o čistě přírodní produkt, svíčky voní jemně a příjemně, nikoli ostře a vtíravě, jak je tomu u chemických vůní. 

 

Svíčky ze včelího vosku

Včelí vosk je přírodní produkt, který vzniká přestavbou medu a pylu v těle včely. Má nažloutlou až tmavě žlutou barvu a charakteristicky medovou vůni. Nejenže nevylučuje zdraví škodlivé zplodiny, ale právě naopak vzduch ionizuje a pohlcuje pachy.

Někteří výrobci svíček včelí vosk míchají s parafínem nebo stearinem, aby svíčky tolik nestékaly a déle hořely, zde je však jejich zdravotní prospěšnost pochybná. Já jsem se touto cestou raději nevydala a žádná aditiva a chemické látky nepřidávám.

 

Do všech svíček používám bavlněné knoty, které taktéž nejsou napuštěny žádnou chemií.

Načítám, prosím vydržte...

Používáním našeho webu souhlasíte s používáním cookies ve vašem prohlížeči. Více informací

Souhlasím